Spotkanie poetyckie z M. Angel

Spotkanie poetyckie z M. Angel W dniu 14 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Szwecji gościli wałecką poetkę. Nauczycielka SP im. 4 Dywizji Piechoty w Szwecji Joanna Wawszczyk zaprosiła Małgorzatę Angel autorkę pięciu tomików na spotkanie autorskie do uczniów klas IV,V i VI. Gościa bardzo sympatycznie przywitała pani dyrektor Mirosława Bartczak.
Nauczycielka języka polskiego pani Agnieszka Kania na lekcjach przybliżyła postać i twórczość poetki. Dzieci były zainteresowane jak powstają utwory poetyckie. Z ciekawością słuchały o poezji. Wśród uczniów byli także młodzi poeci, którzy sami tworzą wiersze. Odważni uczniowie Zuzanna Mizancew i Patryk Wójcik zarecytowali utwory o tematyce Świąt Bożego Narodzenia z tomiku pt. „Święto miłości i chleba” za co otrzymali w nagrodę od autorki tomiki poezji pt. „Tutaj rodzi się czas”.

Podczas poetyckiego spotkania była okazja do obejrzenia części wystawy fotograficznej o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali jak powstają fotografie, które zatrzymują czas i uwagę oglądającego. Autorka zdjęć podkreślała i opowiadała jak przez obiektyw aparatu fotograficznego można zobaczyć więcej niż inni. Zestaw świątecznych zdjęć zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i razem z zaprezentowanymi wierszami, przybliżył atmosferę grudniowych świąt.
Po części, w której poetka odpowiedziała na zadawane pytania związane z twórczością poetycko – fotograficzną, uczniowie uroczyście zaśpiewali kolędę „Cicha noc”. Na pożegnanie uczniowie wraz z organizatorką spotkania panią Joanna Wawszczyk wręczyli Małgorzacie Angel wykonaną przez siebie kartę świąteczną z podziękowaniami oraz symboliczną choineczkę. Autorka życzyła wszystkim wesołych świąt i zdobywania sukcesów w rozwijaniu swoich pasji. W szkolnej bibliotece zostawiła kilka swoich książek ze szczególną dedykacją dla młodych czytelników.

Całe spotkanie zostało uwiecznione na zdjęciach w formie fotorelacji, które wykonała uczennica ZS nr 3 Sandra Nowak należąca do Kółka Fotograficznego „Chwila”, które prowadzi Małgorzata Angel.
Autor \ źródło: Małgorzata Angel

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MartewStrzaliny
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoWałczBronikowo
--- miejsce na reklamę ---

MarcinkowiceJastrowie



VIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Wędkarstwo

Kotleciki z kurczaka z warzywami

Grochówka

Zdbowo

(niem. Stibbe)

  • Polecamy
?>