Z wizytą w Teatrze Lalek Pleciuga

Z wizytą w Teatrze Lalek Pleciuga Święta tuż, tuż, a za oknami szaro-buro. Większość dzieci zastanawia się kiedy nadejdzie prawdziwa zima i przede wszystkim, kiedy spadnie upragniony śnieg. Dlatego, aby wczuć się w świąteczno - zimową atmosferę i pospieszyć Panią Zimę 9 grudnia 2011 uczniowie klasy III a wraz z wychowawcami: Karoliną Andrzejak i Anną Gudwiłowicz - Pomarańską oraz klasa Id z wychowawcą: Ewą Rogulską ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wałczu, udali się do Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie.
W wycieczce towarzyszyła nam również zaprzyjaźniona z klasami pani Aleksandra Smaga. Barwne i pełne humoru przedstawienie, na które się wybraliśmy nosiło tytuł: "Bałwan i inni". Spektakl nawiązywał tematyką do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i zimy. Dzieci mogły przenieść się do przepięknej, wielobarwnej krainy bajek i baśni, spotkać wiele znanych i nieznanych postaci, ale także miały okazję uczestniczyć we wspólnej zabawie w poszukiwaniu skradzionych Mikołajowych prezentów. Akcja przedstawienia trzymała małych widzów w napięciu, cały czas zastanawiali się kto i kiedy wykradł prezenty Mikołaja, a także jak pomóc Świętemu aby je odzyskał i mógł obdarować dzieci. Dodatkową teatralną atrakcją, było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który po wielu przygodach wreszcie odzyskał swoje prezenty i mógł obdarować nimi zgromadzone w "Pleciudze" dzieci. Mikołaj miał również czas dla dzieci i zaprosił chętnych na scenę do wspólnego śpiewania.
Wyjazd do Teatru Lalek "Pleciuga" był niesamowicie przyjemny, radosny, ale również pouczający. Dzieci zobaczyły doskonałe przedstawienie, wspaniałą scenografię, kostiumy oraz świetną grę aktorską. Do domu uczniowie wrócili w świetnych humorach, z niesamowitymi wrażeniami oraz mikołajkowymi słodkości, które ufundowane zostały przez pana Willego Klingbeil z Pomocy Międzynarodowej przy DRK w Werne.
Autor \ źródło: SP 1 Kornelówka

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

BronikowoMartew
--- miejsce na reklamę ---

Jastrowie
--- miejsce na reklamę ---

WałczCzłopaStrzalinyVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Czernina

Mirosławiec

(niem. Markisch Friedland)

Raduń, jez.

(niem. Gross Radun See)

Obserwacja przyrody

  • Polecamy
?>