Szafki dla uczniów jak z amerykańskich filmów

Szafki dla uczniów jak z amerykańskich filmów Wałecka „Kornelówka” może już pochwalić się nowymi szafkami na ubrania i książki. Dzieci mogą korzystać z nich od 6 grudnia. – Prawie jak w amerykańskich filmach – cieszyły się dzieci podczas oficjalnego przekazania.
Minister edukacji dwa lata temu zobowiązał szkoły, by zapewniały uczniom miejsca, w których mogą pozostawiać swoje rzeczy włącznie z książkami. W miarę możliwości szkoły wprowadzały do swoich sal czy korytarzy nowe szafki lub regały. Przypomnijmy, że Gimnazjum nr 2 już w 2007 przekazała swoje szafki uczniom. Teraz kolej przyszła również na „Kornelówkę”.

- Ta inwestycja dla nas była długo oczekiwana. To jest jednak spory koszt jak na szkołę, bo dobrze ponad 20 tysięcy i nigdy nie było takich pieniążków. A w tym roku w związku z organizacją akcji letniej, nową salą, mamy takie możliwości, żeby zarobić troszkę. W związku z tym wyremontowaliśmy też pomieszczenie starej szatni. I tak przygotowani mogliśmy te szafki zamontować. – opowiada Dyrektor szkoły Ewa Hołowska – Kędzierska.

Oficjalne przekazanie odbyło się podczas apelu w szkole, gdzie przedstawiciele klas otrzymali koperty z kodami do szafek, a następnie przeszli do szatni sprawdzić i otworzyć swoje miejsca na książki. Ilość szafek, na którą stać było szkołę wystarczyła na podział jedna szafka na dwoje dzieci dla klas IV – VI. Szkoła sukcesywnie planuje zakup szafek tak by docelowo każde dziecko miało swoją szafkę.

- Szafki są szyfrowe. Wydawało mi się, że dzieci będą klucze gubiły. Kluczyki są niewielkie, a my mamy szyfry i sprawdzimy jak się nam to sprawdzi. Mamy ułożony regulamin, który wychowawcy mieli przedyskutować i omówić. Dzieci się podpisały i zobowiązały, że będą nowy regulamin przestrzegać.

Dzieci bardzo entuzjastycznie przyjęły nowy mikołajkowy „prezent” i podczas odbioru planowały, co i jak będą układać. Można by powiedzieć, co to za osiągnięcie. Ale teraz każdy uczeń będzie miał w szkole „swój kawałek podłogi”, prawie jak z piosenki Mr. Zoob’a. Dodatkowo jest to też odciążenie uczniów od dźwigania ciężkich książek i ciągania za sobą kurtek po szkole.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MirosławiecStrzaliny
--- miejsce na reklamę ---

TucznoWałczCzłopa
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Zespół pałacowy w Kłębowcu

Rezerwat "Diabli Skok"

Ochrona przyrody

Przewodnik - Pojezierze Wałeckie

  • Polecamy
?>