Mistrzostwa Polski Scrabble w Wałczu - dzień 2

Mistrzostwa Polski Scrabble w Wałczu - dzień 2 Szczęśliwa dwunastka scrabblistów została wyłoniona. Już wiemy kto przeszedł do ścisłego finału Mistrzostw Polski Scrabble, które po eliminacjach w Wałczu odbędzie się w Warszawie. Dwa dni pełne słownych zmagań potwierdziły, że Wałcz to scrabblowa stolica Polski. Ponad 100 zawodników z całej Polski walczyło o bilety, które zostały wręczone przez organizatora turnieju w Wałczu - Jolantę Chłopińską Dyrektora Gimnazjum nr 2.
W fazie finałowej udział wezmą:
Dawid Adamczyk z Wodzisławia Śląskiego
Michał Alabrudziński w Włocławka
Tomasz Zwoliński ze Skierd
Michał Kolaj z Ostródy
Kamil Górka z Krakowa
Rafał Lenartowski z Gdyni
Radosław Jachna z Łodzi
Grzegorz Kurowski z Warszawy
Marek Herzig z Gorzowa Wielkopolskiego
Miłosz Wrzałek z Redy
Stanisław Rydzik z Warszawy
Szymon Płachta z Warszawy
Jak widać obrońca tytułu Bartosz Morawski niestety nie przeszedł do finału. Tym razem kolej na nowych zawodników. Pytanie tylko czy mistrzem zostanie ktoś kto już zasiadał na miejscu mistrza czy zupełnie nowy zawodnik.
W sobotę podczas oficjalnego rozpoczęcia uczestnicy zanim zaczęli rozgrywki przyglądali się występom artystycznym przygotowanym przez uczniów Gimnazjum nr 2. Oficjalnie mistrzostwa rozpoczął prezes Polskiej Federacji Scrabble Krzysztof Sporczyk. Po części oficjalnej zawodnicy zaczęli rozgrywki.
Po niedzielnym scrabblowaniu uczestnicy zostali wyróżnieni nagrodami. Szczęśliwa dwunastka otrzymała bilety finałowe.

W Wałczu pomimo braku klubu scrabble, wielu zawodników gra w okolicznych miejscowościach lub na turniejach w Polsce. Jeżeli masz ochotę pograć w scrabble wyślij swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko i telefon kontaktowy) na adres: gramy@scrabble.info.pl lub za pomocą komunikatora GG na numer 40020. Serdecznie zapraszamy. Kiedy już zbierzemy grupę sympatyków gry w Wałczu zorganizujemy spotkanie i poinformujemy wszystkich zainteresowanych.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

KłębowiecPróchnowo
--- miejsce na reklamę ---

Mirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

WałczVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Marcinkowice

(niem. Marzdorf)

Flora

Szlak zielony ZP 1136

Geografia regionu - Pojezierze Wałeckie

  • Polecamy
?>