Mistrzostwa Polski Scrabble w Wałczu - dzień 1

Mistrzostwa Polski Scrabble w Wałczu - dzień 1 W sobotę w Wałczu odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Scrabble. W zawodach udział wzięło ponad 100 zawodników w tym również przedstawiciele Ziemi Wałeckiej z Mirosławca i Wałcza. Po 9 rundach na pierwszym miejscu uplasował się Michał Alabrudziński z Włocławka.
Dzięki organizacji Gimnazjum nr 2 w Wałczu a szczególnie Pani Dyrektor Jolancie Chłopińskiej do Wałcza zjechała czołówka scrabblowych zawodników. Podczas powitania Prezes Polskiej Federacji Scrabble Krzysztof Sporczyk określił Wałcz jako "Polską Stolicę Scrabble". Mamy nadzieję, że tak jeszcze pozostanie przez jakiś czas.
Od rana do późnego wieczora zawodnicy rozgrywali zacięte partie podczas których na planszy lądowały przeróżne słowa. Zadaniem dla scrabblistów jest ułożenie najdroższego pod względem punktów słowa związanego z Ziemią Wałecką. Nagroda niespodzianka zostanie wręczona w niedzielę po zakończeniu zawodów.
W niedzielę zostanie rozegranych jeszcze sześć rund podczas których wyłonieni zostaną zawodnicy zakwalifikowani do ścisłego finału, który odbędzie się w Warszawie. W tym samym czasie odbędą się Mistrzostwa Świata w języku angielskim.
Więcej informacji o Mistrzostwach w Wałczu już jutro.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

BronikowoJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

Nadarzyce
--- miejsce na reklamę ---

MarcinkowiceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Człopa

(niem. Schlopp)

Czernina

Rezerwat "Strzaliny koło Tuczna"

Bogactwa naturalne

  • Polecamy

komis wałcz kom-tad

Darmowy wpis do bazy noclegowej

?>