Noc Świętojańska w Mirosławcu

Noc Świętojańska w Mirosławcu Dnia 24 czerwca 2011 r. nad jeziorem Kosiakowo w Mirosławcu odbyła się "Noc Świętojańska". Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Mirosławcu po raz pierwszy. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej (raz słońce, raz deszcz) chętnych do zabawy nie brakowało. Kiedy „mirosławieckie panny” wiły wianki panowie rozgrywali Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Burmistrza.
Dzieci, a także rodzice brali udział w konkursach sprawnościowych, gdzie oprócz rywalizacji było też dużo śmiechu. Chętni mogli skorzystać z wróżb oraz malowania twarzy przez Szkołę Języków Obcych i Warsztatów Artystycznych „MileArt”.
Dzięki przychylności Nadleśnictwa w Mirosławcu, a także pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej z Mirosławca płonęło ognisko, przy którym można było upiec sobie kiełbaskę oraz ogrzać się. Dla głodnych i zziębniętych uczestników była grochówka przygotowana przez Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa koło nr 2 w Mirosławcu.
O godzinie 19.00 koncertować zaczął zespół „Swojacy”, a po nich „Niby nic”. Jednak to występ utalentowanych wokalistek: Natalii i Pauliny Kołodziejczyk oraz Oli Kuli wywołał słońce, które pozostało z uczestnikami Sobótki do końca.
Następnie rozpoczęły się poszukiwania kwiatu paproci, ukrytego w lesie. Znalazcą kwiatu okazał się młody człowiek – Wojtek Koziara, który w nagrodę udał się na przejażdżkę wojskowym Hummerem, ufundowaną przez Pana Pułkownika Krzysztofa Kiszczańskiego, Dowódcę Dywizjonu Rozpoznania Powietrznego w Mirosławcu.
Kiedy dochodziła godzina 21 rozegrał się finałowy mecz Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej. Burmistrz Mirosławca Pan Piotr Pawlik wręczył puchar zwycięskiej drużynie. I miejsce zdobyła para Mateusz Lewandowski i Sylwester Grzyb, II miejsce zajęła para: Sebastian Skrzyński i Artur Majewski, III miejsce zajęła para: Ireneusz Ciepielewski i Piotr Saryczew.
Gdy się ściemniło nasze panny poszły rzucać wianki do jeziora. Mimo dużego dopingu ze strony młodych kawalerów tylko jeden wianek nie zatonął ani nie zgasł. Pływające kwiaty na jeziorze Kosiakowo dodały uroku i tak już pięknemu wieczorowi.
Kulminacyjnym punktem obchodów „Nocy Świętojańskiej” był występ Grupy "PLAN B"- Teatr POI z widowiskiem „Teatr ognia”. Następnie do godz. 24.00 trwała zabawa przy muzyce mechanicznej.
Cała impreza nie odbyłaby się gdyby nie życzliwość Pana Pułkownika Marka Hellera, Komendanta 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu, który użyczył agregatu do wytworzenia prądu.
Ośrodek Kultury w Mirosławcu chciałby serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli – Stowarzyszeniu Rodzina Wojskowa Koło nr 2 w Mirosławcu, Szkole Języków Obcych i Warsztatów Artystycznych „MileArt”, Nadleśnictwu Mirosławiec, panu Ireneuszowi Ciepielewskiemu, panu płk Krzysztofowi Kiszczańskiemu, Stacji Paliw „PETROL HAWEN” – którzy pomogli w zorganizowaniu „Nocy Świętojańskiej”, a przede wszystkim Ochotniczej Straży Pożarnej z Mirosławca.
Dziękujemy!!!
Autor \ źródło: OK Mirosławiec

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MarcinkowiceBronikowoStrzaliny
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoMartew
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieCzłopaVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak zielony ZP 1136

Chmiel Wielki, jez.

(Chmiel Duży, Wojskowe, Głębokie, niem. Grosser Kamel See)

Fauna - Pojezierze Wałeckie

Gdzie kupić kartę wędkarską?

Wędkarstwo - Pojezierze Wałeckie

  • Polecamy
?>