Festyn w Sypniewie

Festyn w Sypniewie Po raz kolejny w Sypniewie (gm. Jastrowie) 11 czerwca został zorganizowany festyn, podczas którego mieszkańcy zbierali pieniądze na remont kościoła. Tym razem na elewację. Podczas festynu, który miał miejsce na terenie świetlicy miejskiej można było skosztować specjałów przygotowanych przez Stowarzyszenie Malwa, wygrać cenne nagrody w trakcie loterii, w której jedną z nagród była koza oraz ugasić pragnienie zimnym piwem przy stoisku Straży Pożarnej.
- Taki festyn organizujemy jeden w roku. Jak się uda to dwa razy do roku. Organizatorem festynu jest Rada Sołecka przy pomocy Stowarzyszenia Malwa i Straży Pożarnej. Pieniądze zbierane są na remont elewacji kościoła, na czym nam teraz najbardziej zależy. – mówił Jerzy Ćwirko Sołtys Sypniewa.
Podczas festynu przeprowadzono aukcję oraz zawody dla kobiet na rzut wałkiem w chłopa. Początkowo do konkurencji chętnych pań nie było, ale po pierwszych rzutach konkurencję trzeba było powtórzyć, gdyż chęć trafienia w najbardziej punktowane miejsca była duża. Pierwsze miejsce w rzucie z ilością 19 punktów zdobyła Pani Żółtowska, drugie miejsce Pani Komar z 15 punktami, trzecie miejsce pani Szczęsna z 10 punktami. Gratulujemy!
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

TucznoMartew
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoNadarzyceMirosławiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Pierogi z kapustą i grzybami

Zamek Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie

Podwodny las - Borne Sulinowo

Jak powstało Pojezierze Wałeckie?

  • Polecamy
?>