Aktorzy na korcie w Wałczu

Aktorzy na korcie w Wałczu Wałcz zapisuje się w alei gwiazd i wcale nie mamy na myśli jeszcze Festiwalu Filmu i Sportu czy słynnego utworu Zdzisławy Sośnickiej. Mówimy tu o Turnieju Tenisowym z Gwiazdami zorganizowanym przez COS OPO Bukowina w Wałczu. 4 i 5 czerwca odbyła się druga edycja tego turnieju. Wśród grających można było zobaczyć Jana Englerta, Tomasza Stockingera, Karola Strasburgera, Michała Milowicza, Tomasza Bednarka, Tomasza Gęsikowskiego, Jacka Sołtysiaka, Zbigniewa Górnego, Tomasza Zubilewicza, który z wałeckiej Bukowiny zapowiadał pogodę.
Aktorzy brali udział w deblowym turnieju tenisowym. Gwiazdy wylosowały swoich partnerów spośród grających w tenisa przedstawicieli sponsorów i organizatorów turnieju. - Druga edycja jest o tyle ciekawsza, że przede wszystkim graliśmy dwa dni a nie jeden. Po drugie, zaprosiliśmy do współpracy miasto, więc turniej zyskał patronat Burmistrza Wałcza, Starosty Wałeckiego i dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. Po trzecie udało nam się zorganizować wokół tej głównej imprezy dodatkowe, na których bardzo nam zależało – opowiada dyrektor COS OPO w Wałczu Piotr Marszałek.
Poza turniejem tenisowym przeprowadzono dzień dziecka na sportowo dla dzieci Powiatu Wałeckiego z ogromną ilością dzieci. Było przygotowanych około 600 nagród i upominków, których zabrakło. Kolejną atrakcją był recital Michała Milowicza w Wałeckim Centrum Kultury. Organizatorzy dziękują za udostępnienie sali. Podczas recitalu Michał Milowicz zaprezentował piosenki z własnej autorskiej płyty oraz utwory Elvisa Presley’a, Krzysztofa Krawczyka i inne. Po występie przeprowadzono aukcję. - Wpadliśmy na pomysł aukcji z Tomkiem Gęsikowskim, który w zasadzie zorganizował tą aukcję, zebrał fanty od artystów. Każdy z nich coś cennego zostawił – mówił Piotr Marszałek. Licytacja przeprowadzona była na rzecz Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych Uśmiech. W licytowanych przedmiotach znalazły się m.in. strój najlepszej aktualnie tenisistki świata Karoliny Woźniackiej, obraz Anety Wiśniewskiej wałeckiej malarki, rakieta tenisowa z autografem od Tomasza Bednarka, oryginalny rysunek Henryka Sawki, książka Tomasza Zubilewicza z autografem, rakieta tenisowa Jana Englerta z osobistą wizytówką, kamień pamiątkowy Tomasza Gęsikowskiego z serialu Samo Życie, książka kucharska Karola Strasburgera, zegarek Jacka Sołtysiaka i inne. Nieoficjalnie udało się zebrać około 8 tysięcy złotych. - Długo się zastanawialiśmy, jaką instytucję wybrać i przeznaczyć te pieniądze. Postanowiliśmy, że w tym roku będą to dzieci ze Stowarzyszenia Uśmiech. Za rok chcemy podobną aukcję zrobić dla innej instytucji – mówił Piotr Marszałek.

Możemy oczekiwać trzeciej edycji Turnieju Tenisowego z Gwiazdami na Bukowinie. Za rok o podobnej porze roku zawitają do nas aktorzy grający w tenisa. - Ustaliliśmy z aktorami, że będzie też trzecia edycja w tym samym czasie – opowiada Piotr Marszałek - Aktorzy sobie wpisali nasz turniej w kalendarz turniejów, a jest tylko 5 czy 6 letnich turniejów. Także Wałcz na mapie turnieju artystów idzie bardzo wysoko.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

BronikowoMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

TucznoStrzalinyCzłopa
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoMirosławiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Tuczno - Człopa - Tuczno

Turystyka konna

Przekładaniec

Czarodziejska Górka

  • Polecamy
?>