Wałcz wczoraj i dziś

Wałcz wczoraj i dziś W Wałeckim Centrum Kultury 5 czerwca odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Wałeckiego Klubu Miłośników Miasta. Tytuł wystawy brzmi „Wałcz wczoraj i dziś” a zobaczyć można na nim sfotografowane miejsca kiedyś oraz w czasach obecnych po zmianach urbanistycznych. Wernisaż jest imprezą towarzyszącą 15-leciu Wałeckiego Klubu Miłośników Miasta.
- Główny powód wystawy to nasz jubileusz. Chcieliśmy w jakiś sposób zaakcentować to istnienie i wybraliśmy, żeby pokazać to co naszemu sercu jest najbliższe, czyli miasto i jak miasto się zmieniło w ostatnim półwieczu. Zdjęcia stare, które są tu przedstawione pochodzą z przełomu lat 60-tych i 70-tych. Pojedyncze są z końca lat 40-tych i 50-tych, a niektóre zrobione są niedawno, ponieważ niektóre zmiany są sprzed paru nawet lat – mówi Leszek Jóźwik Prezes Klubu.

Autorem większości zdjęć jest pan Leszek, który fotografował miasto do celów pracy magisterskiej. Dziś zdjęcia się przydały, ponieważ można zaobserwować jak miasto się szybko zmienia. Ta wystawa jest drugą w historii Wałcza. Pierwsza miała miejsce w latach 70-tych pod tym samym tytułem. W tytule pierwszej wystawy był dodany przydomek „jutro” bo pokazywała projekty z przyszłej zabudowy centrum miasta. Aktualna wystawa prezentuje 48 zdjęć, ale zmian można by pokazać dużo więcej. Podczas wystawy został przygotowany mały konkurs.

- Są ankiety i chodzi o połączenie zdjęć tych elementów, bo sytuacje są te same, obiekty są te same. Połączenie zdjęć starych z nowymi. Ciekawi jesteśmy czy się komuś uda wszystkie rozpoznać – mówi Leszek Jóźwik.
Wałecki Klub Miłośników Miasta powstał w 1996 roku. Główna inicjatywa klubu to skupienie ludzi aktywnych, którzy są emocjonalnie związani z miastem i chcieliby coś dla miasta zrobić w miarę swoich możliwości. Więcej informacji o Klubie można znaleźć pod adresem www.wolcen.republika.pl/start.html
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

JastrowieMartewKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

Laski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecStrzalinyMarcinkowiceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Borne Sulinowo

(niem. Gross Born)

Zamkowe w Wałczu, jez.

(niem. Schloss See)

Szlak żółty ZP 301

Szlak Rurzycy im. Jana Pawła II

  • Polecamy
?>