Najlepsi juniorzy z PZW Wałcz

Najlepsi juniorzy z PZW Wałcz 26 marca wałecka reprezentacja Klubu Juniora PZW Wałcz wzięła udział w XI Turnieju Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej “Czyste wody, zdrowe ryby” Okręgu Nad Notegkiego PZW. Organizatorem Turnieju była Komisja ds. młodzieży Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile wspólnie z Dyrektorem Gimnazjum nr 4 w Pile. W rywalizacji udział wzięło 99 uczniów z różnych miejscowości Okręgu Nadnoteckiego. W tym 61 uczniów szkół podstawowych oraz 38 gimnazjalistów.
- Turniej jest podsumowaniem teoretycznego szkolenia w szkółkach wędkarskich lub w szkółkach rzy szkołach dawnego województwa pilskiego. Praktycznie co roku startuje od nas przynajmniej jedna drużyna w której są trzy osoby. Każdy pracuje na swoją punktację indywidualną, a punktacja łączna trzech daje punktację drużyny. Turniej jest nie tylko z wiedzy, ponieważ jest jeszcze konkurencja dodatkowa – rzut kulą zanętową do celu. – mówi Henryk Laszczkowski Inspektor Szkolenia Młodzieży, Opiekun Koła Juniorów w PZW Wałcz – Miasto.

Klasyfikacje indywidualne naszych reprezentantów przedstawiały się następująco:
- w kategorii do 13 lat:
8. Norbert NADROWSKI (Klub Juniora Wałcz)
15. Łukasz CHORĘBAŁA (SP 1 Wałcz)
- w kategorii 14-16 lat
1. Damian MACIEJNY (Klub Juniora Wałcz)
5. Michał ADAMOWICZ (Klub Juniora Wałcz)
6. Kamil KARCZEWSKI (Klub Juniora Wałcz)

W klasyfikacji drużynowej w kategorii do 13 lat drużyna „Szkółki Wędkarskiej” przy Szkole Podstawowej nr 1 pod kierunkiem instruktora Bartosza Pawlika zajęła 9 miejsce. W kategorii 14-16 lat pierwsze miejsce zajął Klub Juniora Wałcz w składzie: Michał ADAMOWICZ, Damian MACIEJNY, Kamil KARCZEWSKI.

- Najbliższe plany juniorów już 30 kwietnia. Jedziemy na zawody w Milczu. Są to pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Okręgowego Juniorów. Dalej 4 czerwca mamy zawody otwarte dla członków klubu i dzieci niezrzeszonych z okazji Dnia Dziecka. – mówi Henryk Laszczkowski.

Reprezentanci zapytani o ich przygodę z wędkarstwem mówili z zapałem i planami na przyszłość – Pierwszy raz byłem na rybach z tatą i zacząłem wędkować. To on mnie zaraził tym hobby przy którym mogę odpocząć. Wędkuję od 6 roku życia, więc już 8 lat. Nie zawsze biorę udział w zawodach. Teraz mi się udało i zdobyliśmy sukces zespołowy. – opowiada Kamil Karczewski uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu. Łukasz Jaroszewski uczeń wałeckiej budowlanki podobnie jak kolega uważa wędkarstwo jako swoją pasję – Wędkuję parę lat, na zawody też uczęszczam jak tylko mogę. Wędkowaniem zaraził mnie również tata i od małego z nim chodziłem na ryby. Na zawodach najbardziej podoba mi się rywalizacja, a tak to odpoczynek. W zeszłym roku zdobyłem 2 miejsce w Grand Prix Okręgu.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Laski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

MartewJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

TucznoMirosławiecNadarzyceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Tuczno

(niem. Tutz)

Czernina

Szlak zielony ZP 1133

Fauna - Pojezierze Wałeckie

  • Polecamy
?>