Podsumowania i plany w PZW

Podsumowania i plany w PZW W Klubie Garnizonowym 28 lutego odbyło się 59 zebranie sprawozdawcze PZW Koła –Wałcz za rok 2010. W drugim terminie zebranie otworzył Prezes Tadeusz Kaczorowski. Podczas zebrania zostały wręczone wyróżnienia, nagrody oraz przedstawiono bilans za rok 2010.
Tradycyjnie już rozpoczęto od minuty ciszy ku pamięci wszystkich zmarłych wędkarzy. Z ok. 850 członków tylko 60 pojawiło się na zebraniu, co jest wynikiem bardzo niezadowalającym. Wśród zaproszonych gości pojawił się Prezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego – Czesław Pachowicz. Działalność sportową przedstawił Waldemar Pająk. Działalność Klubu Juniora przybliżył Henryk Laszczkowski.

Uchwałą Zarządu Głównego Złotą Odznaką PZW wyróżniono Zdzisława Giełczyka i Romana Lasonia. Medale za zasługi w rozwoju wędkarstwa otrzymali: kol. Stanisław Kaziukajtis, Andrzej Zupnik i Dariusz Chorębała. Dyplomy Uznania otrzymali: Paweł Polewski, Jarosław Sienkiewicz, Jan Kiryk. Wędkarzami roku 2010 Koła Wałcz - Miasto (senior) w kolejności zostali: Hieronim Stasiak 53, Łukasz Piasecki 53, Piotr Leszczyk 34, Jarosław Sienkiewicz 30, Marcin Marczewski 28 i Jerzy Michalik 25 punktów; (junior) zostali: Łukasz Jaroszewski, Damian Maciejny, Norbert Nardowski, Michał Adamowicz. Wręczono legitymację i odznakę "Instruktora szkolenia młodzieży" Bartoszowi Pawlikowi z życzeniami owocnej pracy.

Należy wspomnieć o temacie poruszonym przez Grzegorza Brydę członka Społecznej Straży Rybackiej, czyli problemie ze śmieciami oraz o kontrolach nad zbiornikami. Pamiętajmy, że nad wodami można spotkać policjantów ze strażą leśną i rybacką, którzy posiadają wszelkie uprawnienia Społecznej Straży Rybackiej do kontroli. Jednym z ważnych tematów kontrolowanych jest zaśmiecanie i priorytetowym działaniem Straży na rok 2010 jest walka ze śmieciarzami zostawiającymi duże ilości odpadów.

Optymizmem nastraja fakt, że na zebraniu pojawili się juniorzy. Dla nich poświęcenie dwóch godzin na to zebranie jest bardziej znaczące niż dla seniorów, dlatego to podwójna radość. Bo przynależność do braci wędkarskiej to nie tylko wyławianie ryb. Brawo.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

JastrowiePróchnowo
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieBronikowo
--- miejsce na reklamę ---

WałczVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak czerwony (im. IV Dywizji Piechoty)

ZW 1135c

Rezerwat 'Rosiczki Mirosławieckie'

Dzwony z Jeziora Bytyń

Przekładaniec

  • Polecamy
?>