Przyrodniczo w Kaliszu Pomorskim

Przyrodniczo w Kaliszu Pomorskim 5 marca 2011 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Nikona pt. „Ptaki Polskie”. Wystawa jest niewątpliwie wielką atrakcją dla miłośników przyrody. Możemy podziwiać znakomite, a często unikatowe fotografie ukazujące wiele gatunków ptaków, w tym także mało znanych. Oprócz ptaków drapieżnych możemy m.in. obejrzeć wróblowate, ptactwo wodne, czaple, rybitwy i oraz inne gatunki przedstawione w ich naturalnym środowisku. Wiele z zaprezentowanych ujęć jest
wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju, wymagających od fotografa długotrwałych przygotowań w oczekiwaniu na to jedno specjalne zdjęcie. Wystawa składa się z pięćdziesięciu fotografii w formacie 100×70 cm, wykonanych przez jedenastu autorów. Piotr Chara, jeden z autorów prac, wygłosił prelekcję dotyczącą życia ptaków. Zabrał zebranych w całoroczną, ornitologiczną podróż, którą rozpoczęliśmy od przedwiośnia, a zakończyliśmy na odlotach ptaków na zimę. Fotografie prezentowały sceny karmienia młodych, gody ptaków, walki o terytorium oraz o samice, a także sceny budowania gniazd.

Tym razem na wernisażu audytorium było dość zróżnicowane wiekowo. Wśród odbiorców wystawy znalazły się dzieci z Kółka Przyrodniczego przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim. Wystawa będzie prezentowana do 2 kwietnia.

Polskie Stowarzyszenie Fotograficzne NIKONA (wcześniej jako Nikon Klub Polska) powstało w 2008 roku. Skupia w swoich szeregach fotografów zajmujących się tą dziedziną zawodowo jak również z pasji, hobbystycznie. Podczas wernisażu udział wziął również członek zarządu stowarzyszenia Bartosz Ćmiel, mieszkaniec Wałcza, związany z fotografią, pomysłodawca wystawy na naszym terenie.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

WałczKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

Bronikowo
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Betyń Wielki, jez.

(Bytyń Wielki, niem.Grosser Böthin See)

Ścieżka przyrodniczo-leśna Morzycówka

Ostrowiec

(niem. Sagemuhl)

Pigwówka

  • Polecamy

komis wałcz kom-tad

Darmowy wpis do bazy noclegowej

?>