Męskość wg Katarzyny Aftyki

Męskość wg Katarzyny Aftyki Swój autorski wernisaż w Wałeckim Centrum Kultury miała Katarzyna Aftyka. Wystawa o wiele znaczącym tytule „Męskość” jest dostępna do zwiedzania od 6 lutego. Poza obrazami namalowanymi na płótnie można zobaczyć wyeksponowane części motocykli jak również dwie pełnowartościowe maszyny.
Katarzyna Aftyka, absolwentka Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Wałczu i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu o swojej wystawie mówi tak: Moje prace są cząstką współczesnych symboli męskości wyznaczanych przez kulturę popularną. Zawierają w sobie loga przedmiotów, firm, zabawek uważanych za męskie. Barwy są ostre, zwracające na siebie uwagę; tak jak i mężczyzna gromadząc te wszystkie męskie gadżety chce zaistnieć we współczesnej męskości. Dziś ideał tradycyjnej męskości zostaje obalony poprzez wciąż rosnącą pozycję kobiet w społeczeństwie. Mężczyzna traci swoją dominującą pozycję i musi sprostać wciąż rosnącym wymaganiom, udowadniać swoją męskość, próbować dosięgnąć nieosiągalnego ideału. A tak naprawdę pragnie móc okazywać swoje uczucia i słabości, czuć się niezależnym i spełniać swoje dziecięce marzenia.

Autorka podczas wernisażu zdradziła, co miało częściowy wpływ na podjęcie takiego tematu. Wychowywanie się w zmotoryzowanej męskiej rodzinie, wpływ tych bodźców z lat dziecięcych, małżeństwo z typowym mężczyzną interesującym się piłką nożną i siłownią. Obserwacje świata, kultury wpływały na powstanie nowoczesnych obrazów, które tworzą wspólnie wałecką sztukę nowoczesną.

Wystawę można zwiedzać do 27 lutego.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MirosławiecStrzaliny
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceBronikowo
--- miejsce na reklamę ---

TucznoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak niebieski WK 3508n

Nadarzyce - rezerwat 'Diabli Skok' (11km)

Co zabrać, czyli pakujemy plecak

Przekładaniec

Szlak niebieski ZP 1131n

  • Polecamy
?>