Wędkarskie Mistrzostwa Podlodowe w Wałczu

Wędkarskie Mistrzostwa Podlodowe w Wałczu Nie od dziś wiadomym jest, że Pojezierze Wałeckie bogate jest w jeziora pełne ryb. Wiele sympatyków wędkarstwa korzysta z tej okazji i wędkuje w czasie urlopu bądź wolnej chwili. Nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Ryby można łowić tradycyjnie z brzegu w czasie cieplejszych miesięcy, ale często wybierane jest również wędkowanie z lodu. Wędkarstwo podlodowe jest jedną z najniebezpieczniejszych metod połowu. W tym przypadku trzeba być przygotowanym na trudne warunki oraz zaopatrzyć się w nieco inny sprzęt.

Członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Wałcz mieli okazję 6 lutego spróbować swoich sił w Podlodowych Mistrzostwach PZW Koła Wałcz na jeziorze Raduń. Aura pogodowa, jaką można zaobserwować spowodowała, że Mistrzostwa odbyły się w lutym, a nie w styczniu jak organizatorzy planowali. Niestety właśnie przez pogodę udział wzięło tylko 9 osób, które nie poddały się pomimo drobnego deszczu, który przez chwilę towarzyszył wędkarzom. Grubość lodu wynosiła 19 cm.

Najczęściej wyciąganą rybą z przerębli była płoć, ale zdarzały się leszcze. W oczekiwaniu na kolejną zdobycz, wędkarzom towarzyszyli kibice, którzy z brzegu przyglądali się zawodom. Niestety zdaniem uczestników „branie” było kiepskie i wielkich połowów nie mieliśmy okazji zaobserwować. Po zejściu z lodu uczestnicy wzięli udział w ognisku gdzie mogli skosztować ciepłej herbaty i kiełbaski. Zwycięzcą Mistrzostw został Grzegorz Piasecki, miejsce drugie zajął Łukasz Piasecki, trzecie natomiast Ryszard Adamczewski. Nagród nie przyznano ze względu na brak sponsora. Wszystkim panom doliczono punkty do klasyfikacji ogólnej.

Podczas wędkowania na lodzie należy pamiętać bezwzględnie o bezpieczeństwie. Nie można wchodzić na lód cieńszy, niż 10cm. Pamiętajmy, żeby nie łowić w pojedynkę. Zawsze może okazać się, że potrzebna będzie pomoc lub jej wezwanie. Zwiększając bezpieczeństwo należy używać linki asekuracyjnej długości ok. 10m.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

--- miejsce na reklamę ---

JastrowieMirosławiecKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

CzłopaMartewTucznoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Miasto widmo - Kłomino

Próchnowo

(niem. Alt Prochnow)

Obserwacja przyrody

Duchy tuczyńskiego zamku

  • Polecamy
?>