Sukces 'Ptaków Polskich' w Wałczu

Sukces 'Ptaków Polskich' w Wałczu Wystawa „Ptaki Polskie” Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego NIKONA zaprezentowana w Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu sprowadziła wielu fascynatów przyrody, ale przede wszystkim fotografii. Od 9 stycznia w muzeum można oglądać 50 fotografii przedstawiających ptaki polskie.
Wystawa PSF NIKONA, która przed prezentacją w Wałczu była podziwiana w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach, w Muzeum Przyrodniczym Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem, w Iławskim Centrum Kultury, w duńskim Centrum Edukacji Przyrodniczej NaturBornholm, w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu zyskała wielu nowych zwolenników. Na wernisaż przyszło niezwykle wiele osób. Każdy podziwiał nie tylko zaprezentowane zdjęcia. Dodatkowym wydarzeniem wernisażu była półtoragodzinna prelekcja jednego z autorów.

Piotr Chara, bo o nim mowa jest honorowym członkiem PSF NIKONA. Fotografik, przyrodnik, regionalista, fotografuje od 1992 roku, początkowo w formie reportażu z podróży (wyprawy górskie, po terenach podbiegunowych), od kilku lat inspirowany walorami estetycznymi świata przyrody. Od kilku lat dzieli się swoją pasją szerzej, głównie za pośrednictwem autorskich publikacji oraz projektów fotograficznych, do których należą min.: NikonExtremalnie, nIKONY FOTOGRAFII, Szeroki Kadr.

Po oficjalnym otwarciu wystawy przez Dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej Magdalenę Suchorską-Rola oraz po wstępie pomysłodawcy wystawy w Wałczu przedstawiciela zarządu Stowarzyszenia Bartosza Ćmiela, głos zabrał Piotr Chara.
- Sądzę, że to, co dziś zobaczycie pokaże wam, że warto było tu dzisiaj przyjść. Obraz nie jest planowany jednak pojawia się w wyobraźni, dostosowuje się aparat i łowi się. – mówił Piotr Chara. Podczas fotograficznej prezentacji jaką przygotował Piotr zebrani goście mogli poznać życie ptaków zgodnie z mijającymi porami roku. Bliżej zostały przedstawione ptaki wodne, brodzące, siewkowe i inne. Wiele razy można było usłyszeć zdziwienie po opowiedzianych mało znanych faktach dotyczących niektórych gatunków. Uzupełnieniem tych opowieści były informacje techniczne jak autor zdjęć zakradał się po lodzie lub podpływał do ptaków by je sfotografować z jeszcze bliższych odległości. Na koniec Piotr Chara pochwalił się swoim kilkudniowym nowym sukcesem jakim jest album fotograficzny wydany przy wsparciu Nikon Polska.

Prace wystawy „Ptaki Polskie” wykonane są przez jedenastu autorów: Piotr Chara, Tomasz Grześkowiak, Henryk Janowski, Michał Jastrzębski, Andrzej Jeziorowski, Jacek Kardasiewicz, Sławomir Krajniewski, Tomasz Krupienko (mieszkaniec Rudnicy koło Wałcza), Tomasz Olechno, Paweł Pawlak oraz Waldemar Woźniak.

Wystawę odwiedzili mieszkańcy Wałcza, Piły, Czaplinka, Złotowa, Kalisza Pomorskiego jak również lokalne środowiska fotograficzne jak Pilska Grupa Fotograficzna P!OZYTYW oraz Klub fotografii przyrodniczej i artystycznej "Zwierzyniec" ze Złotowa. Poza lokalnymi samorządowcami wystawa przyciągnęła również Posła na Sejm RP Pawła Suskiego, który również interesuje się fotografią. Pan Poseł nie omieszkał zamienić kilku zdań z gościem, aby wymienić doświadczenia fotograficzne. Wiadomo już, że codziennie wystawa ściąga nowych widzów, szczególnie tych, którzy nie mieli okazji zjawić się na wernisażu lub nie mogli dostać się do sali ekspozycyjnej.

Wystawę można oglądać do 6 lutego 2011 w Muzeum Ziemi Wałeckiej.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Martew
--- miejsce na reklamę ---

CzłopaBronikowoLaski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

KłębowiecStrzaliny



VIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak Cieszynki

Sanktuarium Maryjne w Skrzatuszu

Podwodny las - Borne Sulinowo

Jak powstało Pojezierze Wałeckie?

  • Polecamy
?>