Motorynki, wnętrza i obrabiarki

Motorynki, wnętrza i obrabiarki W sali klubowej Wałeckiego Centrum Kultury 24 października odbył się wernisaż nietypowej wystawy. Można na niej zobaczyć m.in. projekty wnętrz, motorynek, maszyn produkcyjnych, obrabiarek i motorówki, która zaprasza na wystawę w holu WCK. Autorem tych prac jest Tomasz Andrzej Krajewski.
Tomasz Krajewski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, którą zakończył dyplomem „Projekt wzorniczy obrabiarki WPM 120 w Instytucie Technologii Bezwiórowych”. Sam autor o swoich pracach mówi tak – Te modele, które pokazuję związane są z moją bezpośrednią pracą zawodową, natomiast większość jest moją pasją. Ja byłem pasjonatem motoryzacji. Zacząłem od rysowania samochodów. Marzyłem o tym żeby być projektantem nadwozi samochodowych, ale trafiłem chyba nie w czas i miejsce, mimo że kręciłem się koło redakcji tygodnika MOTOR i wykonywałem dla tej redakcji rysunki. Ale potem nie wystarczało mi samo rysowanie. Chciałem zrobić coś, na co można wsiąść, co będzie warczało, co będzie pachniało spalinami i będę jeździł.

Autor nie tylko projektował motorynki. W wałeckich budynkach użyteczności publicznej można spotkać wnętrza zaprojektowane przez Tomasza Krajewskiego. Wnętrza WCK, Urzędu Miasta oraz Urzędu Skarbowego projektowane były na zlecenie inwestorów. Dziś można przyjrzeć się im bliżej wiedząc, że były wykonane przez mieszkańca Wałcza.

Tomasz Krajewski miał wizje przyszłych centów obróbczych, które nie tylko pracowałyby sterowane komputerowo bez obecności człowieka, ale również bez szkody dla środowiska. Autor wspomina – Wyobrażałem sobie podziemne zakłady produkcyjne złożone z modułów obróbczych zamontowanych w silosach lub tunelach tak by nie niszczyły krajobrazu. Z takich zakładów miałyby wyjeżdżać gotowe wyroby i odpady przygotowane do recyklingu.

Wystawę można odwiedzać do 14 listopada 2010 w Wałeckim Centrum Kultury. Zapraszamy!
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

CzłopaBronikowo
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieTucznoNadarzyce
--- miejsce na reklamę ---

MartewMarcinkowiceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlaki arch. sakralnej na pojezierzu

Laski Wałeckie

(niem. Laatzig)

Sanktuarium Maryjne w Skrzatuszu

Przekładaniec

  • Polecamy

komis wałcz kom-tad

Darmowy wpis do bazy noclegowej

?>