'Wobec własnego czasu' po raz 33

'Wobec własnego czasu' po raz 33 Trzy dni (15-17 październik) odbyły się pod znakiem sztuki. Sztuki przez duże S, ponieważ tak jak w latach poprzednich tegoroczny Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej osiągnął bardzo wysoki poziom i jury miało ciężki orzech do zgryzienia.

W Wałczu od piątku 15 października odbywały się przesłuchania konkursowe do XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego „Wobec

własnego czasu”, w którym udział wzięło ponad 40 uczestników. Podczas pierwszego dnia po oficjalnym otwarciu Turnieju słowami – 33 Turniej Sztuki Recytatorskiej „Wobec własnego czasu” w Wałczu wspólnie z Państwem uważam za otwarty – wypowiedzianymi przez Burmistrza Zdzisława Tuderka określonego ojcem Turnieju, odbył się koncert „Na głos i ręce” Janusza Radka. Artysta ściągnął do sali widowiskowej wielu fanów, a po gromkich brawach obiecał, że przy najbliższej okazji znów Wałcz odwiedzi. Następnie odbyły się pierwsze przesłuchania uczestników.

'Wobec własnego czasu' po raz 33
Sobotni dzień turniejowy rozpoczęły warsztaty poprowadzone przez Zofię Ławrynowicz, dzięki którym uczestnicy mogli podnieść swoje doświadczenie z zakresu sztuki recytatorskiej. Po obiecujących w nowe talenty przesłuchaniach konkursowych na deskach sali widowiskowej WCK po wielu latach wystąpił Tomasz Gęsikowski – aktor, wałczanin – w sztuce „Orfeusz i Eurydyka”. W tej miniaturze teatralnej udział wzięła również Urszula Bartos-Gęsikowska. Po ciepłym przyjęciu sztuki Stanisław Dąbek przeprowadził krótką rozmowę z aktorami przybliżając m.in. drogę do aktorstwa.

Niedzielny koncert laureatów poprzedziły warsztaty poprowadzone przez Tomasza Gęsikowskiego. Następnie po nocnych dyskusjach i wyborach jury w składzie: Tomasz Gęsikowski – przewodniczący, Zofia Ławrynowicz i Urszula Bartos-Gęsikowska wybrało finalistów i przedstawiło werdykt. Po wysłuchaniu 41 recytatorów, wykonawców poezji śpiewanej i kategorii „wywiedzione ze słowa” jury przyznało Grand Prix i Nagrodę im. Lidii Zamkow Łukaszowi Głuchowskiemu ze Świdwina. Pierwsze miejsce w kategorii recytacji zdobył Michał Żyliński z Trzcianki. Dwie równorzędne nagrody drugie otrzymali: Daniel Janicki ze Szczecina oraz Bartosz Kowalczyk z Drawska Pomorskiego. Trzecie miejsce uzyskał Filip Jarek z Lipna. W kategorii poezji śpiewanej nie przyznano miejsca pierwszego, a miejsce drugie wywalczyła Alicja Bielicka z Kwidzyna. Miejsce trzecie zdobył Rafał Kowalewski z Ostrołęki. W kategorii „wywiedzione ze słowa” jury przyznało nagrodę Markowi Wolskiemu z Mogilna.

Podczas turnieju uczestnicy i przybyli goście mogli zaczytać się w turniejowej gazetce „Na Marginesie” w której znalazły się informacje praktyczne, ale również ciekawostki i dowcipne wątki z życia turniejowego. W tym roku gazetkę redagowały: Wiesława Szczygieł-Kusowska, Marta Skrzypczak-Wojtanek, Ewa Zielińska-Repecka.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MirosławiecMartewWałcz
--- miejsce na reklamę ---

KłębowiecCzłopa
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieBronikowoStrzalinyVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Kluski ziemniaczane w trzech smakach

Rezerwat 'Rosiczki Mirosławieckie'

Próchnowo

(niem. Alt Prochnow)

Szlak żółty ZP 301

  • Polecamy
?>