Nowy obiekt godny olimpijskich mistrzów

Nowy obiekt godny olimpijskich mistrzów W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu otworzono tor wioślarsko kajakowy – jeden z najnowocześniejszych obiektów treningowych w Polsce i Europie.

W uroczystości oficjalnego otwarcia toru udział wzięli m.in. Ryszard Stachurski Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Tomasz Lenkiewicz Dyrektor Naczelnego Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie, Ryszard Stadniuk Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Józef Bejnarowicz Prezes Polskiego Związku Kajakowego. Uczestniczyli w otwarciu również zacni sportowcy: Aneta Konieczna, Adam Korol, Konrad Wasilewski, Marek Kolbowicz oraz Michał Jeliński.
Po 30 latach użytkowania stało się koniecznym wyremontowanie obiektu. Jako pierwsza plan unowocześnienia obiektu wdrożyła Pani Dyrektor Krystyna Błońska. W 2003 roku wystąpiła o dofinansowanie pierwszego etapu modernizacji. Uzyskane środki posłużyły do dokumentacji projektowej. Po zmianach dyrekcji, zmieniały się również plany modernizacji. Zrezygnowano z budowy nowego budynku sędziowskiego na rzecz przebudowy istniejącego oraz stworzono program funkcjonalno użytkowy. Wykonawcą projektu został Energopol Szczecin. Teren inwestycji znajduje się w obszarze Natury 2000 i wiązało się to przede wszystkim z zachowaniem okresu ochronnego między 1 marca a 30 czerwca. Dodatkową trudnością było ciągłe użytkowanie toru w celach treningowych. Całość inwestycji zamknęła się w kwocie 13 mln 600 tys z czego 547 tys był to wkład COS OPO Wałcz.

- W historii Wałcza jest to bardzo zacne wydarzenie i oczekiwane przez wałczan. Inwestycja tor wioślarsko kajakowy, to nie jest sam tor na wodzie. To jest remont obiektu sędziowskiego, remont całego nabrzeża, skarpy, trybun, przystani, również remont hangarów w których trzymamy łodzie. Całość jest dosyć rozległa. Ta inwestycja jest gwarantem tego, że Centralny Ośrodek Sportu będzie rozwijał się bardzo prężnie przynosząc korzyści dla miasta. – mówił Dyrektor OPO Wałcz Piotr Marszałek.

Po powitaniu nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi rozciągniętej pomiędzy dwoma kajakami otwierające oficjalnie obiekt treningowy. Następnie zebrani goście mieli okazję obejrzeć pokazowe zawody, w których udział wzięli zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Wałcza. Kajakarze, wioślarze oraz kanadyjkarze jako pierwsi przetestowali tor. Po zawodach zaproszono wszystkich do zwiedzania obiektu sędziowskiego. Całą uroczystość podsumowała oficjalna kolacja w OPO Wałcz na Bukowinie.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Człopa
--- miejsce na reklamę ---

TucznoBronikowoMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieMirosławiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Strzaliny

(niem. Strahlenberg)

Komunikacja w regionie

Fauna - Pojezierze Wałeckie

Przekładaniec

  • Polecamy
?>