Artyści w roli głównej

Artyści w roli głównej Wałeccy artyści po latach pracy zostali wyróżnieni i znaleźli się w Antologii Artystów Ziemi Wałeckiej – publikacji wydanej przez Muzeum Ziemi Wałeckiej na zlecenie Burmistrza Wałcza.
8 październik to święto wałeckich artystów dzięki którym i dla których została wydana Antologia Artystów Ziemi Wałeckiej. Publikacja przedstawia większość artystów zajmujących się malarstwem, poezją, rzeźbą, teatrem, muzyką, śpiewem, kabaretem oraz fotografią. O każdym artyście nie tylko przeczytamy w Antologii ale również możemy podziwiać jego prace. Uzupełnieniem każdego profilu są dane kontaktowe dzięki, którym można skontaktować się z artystą.
Na uroczystości wręczenia publikacji artystom z ramienia Urzędu Miasta udział wzięli Burmistrz Zdzisław Tuderek, Zastępcy Burmistrza Jolanta Wegner oraz Maciej Zaręba i radna Janina Fischer. Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przez Dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej Małgorzatę Suchorską-Rolę Burmistrz oraz Starosta Bogdan Wankiewicz wyróżnili autorkę Antologii Marlenę Jakubczyk za włożoną pracę nad publikacją. Następnie Burmistrz w towarzystwie dwóch dziewcząt z zespołu Malwy wręczył każdemu artyście egzemplarz Antologii, a każda artystka otrzymała również czerwoną różę. Po uroczystości zagrał Con Fuoco String Quartet z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Publikację Antologii można zakupić w Muzeum Ziemi Wałeckiej.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Martew
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceMirosławiecWałczVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Rezerwat 'Wielki Bytyń'

Szlak Piławy

w pięć dni - opis

Poradnik kajakarza

Kluski ziemniaczane w trzech smakach

  • Polecamy
?>