Powrót do przeszłości

Powrót do przeszłości 25 września Wałcz był miejscem spotkań po latach, wspomnieniem wielu ludzi, wyrazem wdzięczności dla nauczycieli oraz okazją do odnowienia znajomości, a to za sprawą VIII Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego.
Obchody VIII Zjazdu Absolwentów „Aten Wałeckich” były poprzedzone uroczystą mszą poprowadzoną przez ks. prof. Mariana Subocza jednego z absolwentów. Od III Zjazdu wg. ustalonej zasady absolwenci spotykają się co pięć lat na uroczystych obchodach. Ten rok jest szczególny dla byłych uczniów, a to za sprawą 345 - lecia szkoły. Przez wiele lat szkoła zmieniała swoje oblicze zgodnie z obowiązującą polityką oświatową Polski. Jednak najważniejsze jest to, że we wszystkich latach jej działalności przygotowywała do życia wielu cenionych fachowców oraz wspaniałych ludzi.

Wśród zaproszonych gości znalazł się wieloletni profesor, nauczyciel języka polskiego w „Atenach Wałeckich”, pełniący obecnie obowiązki Burmistrza Miasta Wałcza Pan Zdzisław Tuderek. W akademii VIII Zjazdu uczestniczyła również Pani Zastępca Burmistrza Jolanta Wegner.

Prowadzący akademię VIII Zjazdu Absolwentów „Aten Wałeckich” Mieczysław Lenart Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego przedstawił krótką historię szkoły oraz poczet dyrektorów. Obecnym dyrektorem jest Waldemar Rogulski - 6 dyrektor z kolei poczynając od I Zjazdu Absolwentów „Aten Wałeckich”, który jest również absolwentem tej szkoły. Następnie chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych nauczycieli i absolwentów.

Wywołany „do tablicy” przez prowadzącego Dyrektor Waldemar Rogulski przypomniał zebranym – Dziś z perspektywy tylu lat pogłębionych doświadczeniem życiowym patrzymy wszyscy na okres spędzony w murach tej szkoły, jako na okres najpiękniejszy i najbardziej szczęśliwy w naszym życiu. Takie jest nieubłagane prawo życia, że z przeszłością człowiek rozstaje się na zawsze i wrócić do nich może tylko we wspomnieniach.

Następne wystąpienie absolwenta prof. dr hab. Ludwika Florka wywołało wielki entuzjazm wśród publiczności, ale co najważniejsze, wzbudziło wiele wspomnień wśród absolwentów jak również kolegów profesora z klasy 11A.

Na koniec przeczytano listy od nieobecnych gości, przekazano podziękowania oraz kwiaty, a zebrani goście oraz absolwenci skierowali się na uroczysty bal do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Bukowina.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

TucznoCzłopa
--- miejsce na reklamę ---

WałczMirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

JastrowiePróchnowoVIP

 • Wybierz język

nordictrack polska

NordicTrack Polska, oficjalny sklep marki. Poznaj naszą ofertę.
 • nordictrack.shop
  • Zobacz też

  Gospodarka

  Czernina

  Zdbowo

  (niem. Stibbe)

  Pierogi z kapustą i grzybami

  • Polecamy
  ?>