STOP POWODZIOM w Mirosławcu

STOP POWODZIOM w Mirosławcu STOP PODWOZIOM to jednodniowa zbiórka publiczna Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy, której celem jest zakup sprzętu pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi. 4 lipca w Mirosławcu odbyła się taka zbiórka. Szefem sztabu był Stanisław Orawiec Dyrektor Ośrodka Kultury w Mirosławcu.
O godzinie 13 pod Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu rozpoczęła się akcja i towarzyszący jej piknik rodzinny. W trakcie zbiórki można było zobaczyć i posłuchać zespołów działających przy OK Mirosławiec: „Niby nic”, „Swojacy”, „Mirosławiacy” oraz „Jarzębina” z Hanek. Każdy mógł kupić i skosztować wypieków pracownic Ośrodka Kultury, z którego dochód przekazany był na akcję.

- Ta akcja mogła się odbyć tylko, dlatego że byli zaangażowani wszyscy pracownicy Ośrodka Kultury. Pani Jońska, która odpowiada za promocję tą akcję wypatrzyła. Pracownice Ośrodka Kultury upiekły osiem ciast, których można spróbować – mówi Stanisław Orawiec. – Mamy 15 wolontariuszy i zbieramy pieniądze od godziny 10. Dostaliśmy dodatkowo dwie duże puszki. Ochotnicza Straż Pożarna z Mirosławca, Piecnika i Bronikowa oraz Koło TPD Mirosławiec przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nam pomaga.

Dzięki strażakom wolontariusze mogli dostać się do wielu miejsc w gminie Mirosławiec, co pozwoliło uzbierać więcej pieniędzy na szczytny cel. Odwiedzono również lokale wyborcze, pod którymi również udało się znaleźć wielu dobrych ludzi wrzucających złotówki do puszek. Każdy, kto wrzucił pieniążka do puszki wolontariusza otrzymał specjalne niebieskie serduszko.

Podczas pierwszej zbiórki STOP POWODZIOM Mirosławiec uzbierał sumę 2 950,92 zł. Należy podkreślić, że żadne inne gminy na Pojezierzu Wałeckim nie brały udziału w zbiórce.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

JastrowieCzłopa
--- miejsce na reklamę ---

MarcinkowiceNadarzyceMirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

KłębowiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

O Diable Frydlandzkim

Henryku Blankenburgu, raptusie i okrutniku, czyli wielki zajazd na ziemi wałeckiej

Duchy tuczyńskiego zamku

Raduń, jez.

(niem. Gross Radun See)

Jastrowie

(niem. Jastrow)

  • Polecamy
?>