Wielokulturowa Bukowina

Wielokulturowa Bukowina Za nami XXI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Bukowińskie Spotkania”, który odbył się w Pile i Jastrowiu. Podczas Festiwalu można było zobaczyć i posłuchać 32 zespoły z Węgier, Ukrainy, Serbii, Rumunii, Słowacji, Niemiec i oczywiście z Polski. Festiwal trwał od wtorku 1 czerwca do niedzieli 6 czerwca i zakończony został koncertem galowym w amfiteatrze jastrowieckim.

Górale Czadeccy i kontynuatorzy ich tradycji z Bukowiny Karpackiej dziś już podzielonej pomiędzy Ukrainą i Rumunię występowali w Pilskim Domu Kultury, na deptaku pilskim oraz w amfiteatrze w Jastrowiu. Ładna pogoda towarzysząca festiwalowi przyciągnęła w tym roku dużą widownię. Mieszkańcy zarówno Piły, Jastrowia jak i okolicznych miejscowości mogli podziwiać grupy kultywujące folklor tego wielokulturowego regionu.

Wielokulturowa Bukowina
Zbigniew Kowalski, organizator, zastępca dyrektora Pilskiego Domu Kultury i twórca Bukowińskich Spotkań w tym roku otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa. Tytułem tym uhonorował Zbigniewa Kowalskiego ukraiński uniwersytet w Berdiańsku w uznaniu jego działań na rzecz jedności Górali Czadeckich i Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny.

W tym roku XXI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Bukowińskie Spotkania” odbywać się będą z pięciu części, z których każda odbędzie się w innym kraju. Poza Polską Festiwal odwiedzi Rumunię, Węgry, Słowację i Ukrainę. Występy odbędą się lipcu, sierpniu i październiku.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

CzłopaPróchnowoKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak żółty WK 3501

Człopa

(niem. Schlopp)

Szlak niebieski: Marcinkowice - Próchnowo

Kłębowiec

(niem. Klausdorf)

  • Polecamy
?>