Wałecki finisz

Wałecki finisz Wałcz po raz kolejny gościł na swoich ulicach Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Bałtyk-Karkonosze”. Tym razem już XVIII edycję tego wyścigu.

Głównymi inicjatorami wyścigu „Bałtyk-Karkonosze” byli działacze Towarzystwa Cyklistów „Sudety” w Wałbrzychu: Janusz Maceluch, Kazimierz Pisarek i Andrzej Nowakowski. Po sukcesach pierwszy wyścig wystartował w 1993 roku. Udział w nim wzięło 124 zawodników z 44
polskich zespołów oraz ekipy zagraniczne m.in. z USA, Ukrainy i Węgier. Aktualnie Dyrektorem wyścigu jest Janusz Maceluch, który nie opuszcza ani jednego etapu.

III etap, w którym meta miała miejsce na ul. Kilińszczaków w Wałczu przebiegał przez Maszewo, Chociwel, Suchań, Drezdenko i Wałcz. Wśród zawodników poza Polską znalazły się również zespoły z Ukrainy, Niemiec oraz Słowacji. 46 zawodników z 14 zespołów jadąc do Wałcza przejechało najdłuższy w tegorocznym wyścigu odcinek o długości 237,9km. Średni czas przejazdu 43km/h pozwolił zawodnikom przekroczyć linię mety o godz. 16:29.

Artur Przydział kadrowicz zespołu Romet Weltour Dębica był najszybszym zawodnikiem III etapu. Liderem w klasyfikacji ogólnej jest Artur Detko z Aktio Group Mostostal Puławy, który wyprzedza Valdymira Dumę oraz Artura Przydziała (obaj Romet). Wyniki III etapu przedstawiają się następująco:

1. Przydział Artur ROMET WELTOUR DEBICA Polska 5:33;14
2. Tybor Patrik DUKLA TRENCIN MERIDA Słowacja – 27
3. Gannopolskij Michael TEAM ERDINGER Niemcy – 35
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

WałczPróchnowo
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieTucznoMartew
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Tuczno - Człopa - Tuczno

Szlak niebieski: Marcinkowice - Próchnowo

Szlaki konne

Pierwszy pomnik Jana Pawła II na świecie

Pojezierze Wałeckie - szlak kajakowy rzeką Rurzycą

  • Polecamy

komis wałcz kom-tad

Darmowy wpis do bazy noclegowej

?>