Wałcz kulturą ludową stoi

Wałcz kulturą ludową stoi Ogólnopolskie Prezentacje Artystyczne Zespołów Śpiewaczych i Kapel „Podarunek Królowej Jezior” po raz szósty odbyły się dzięki Wałeckiemu Centrum Kultury 21 i 22 maja. Zespoły wystąpiły również w wałeckich kościołach pw. św. Antoniego, św. Mikołaja, św. Franciszka z Asyżu i w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, które w tym czasie tętniły życiem kultury ludowej.
Przed koncertem galowym, który przez nieco kapryśną pogodę odbył się w sali widowiskowej WCK odbył się od Placu Wolności ulicami miasta korowód wszystkich uczestników. Jak co roku przemarsz przyciągał uwagę mieszkańców miasta. Podczas otwarcia Pani Dyrektor WCK Małgorzata Laskowska-Iwanowicz zauważyła, że dobrym pomysłem było zrobić takie prezentacje, a nie konkurs, ponieważ poziom wszystkich zespołów jest wysoki i ciężko byłoby wybranie tego najlepszego.

Wśród występujących kapel i zespołów znalazł się m.in. zespół folklorystyczny „Malwy” z Wałcza z programem śląskim, Kantylena – Człuchów, Kapela Goleniowska – Goleniów, Olecczanie – Solec Kujawski, Kapela Łęczyca – Stargard Szczeciński, Dąbrowiacy – Bedlno, Rutka – Goleniów, Czeremcha – Wałcz, Jaworznik – Wojkowice, Słowinki – Debrzno, Chabry – Wałcz, Swaty – Koszalin. Na zakończenie wręczono zespołom pamiątki, zdjęcia oraz dyplomy.

W przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnej edycji Prezentacji Artystycznych, ale jak mówią organizatorzy, będą uwzględnione zespoły, które jeszcze nie występowały na deskach Wałeckiego Centrum Kultury a mają bardzo bogate repertuary.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

NadarzyceTucznoMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoMartew
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieKłębowiecMirosławiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Raduń, jez.

(niem. Gross Radun See)

O księciu Dzierżykraju dwie opowieści

Wędkarstwo

Nietoperze

  • Polecamy
?>