Ostatni start Festynu Lotniczego w Mirosławcu

Ostatni start Festynu Lotniczego w Mirosławcu W Mirosławcu Festyn Lotniczy odbył się tym razem w maju a nie we wrześniu jak miało to miejsce w poprzednich latach. Spowodowane jest to tym, iż na jesień w 12 Bazie Lotniczej przewiduje się stacjonowanie zestawów bezzałogowych systemów rozpoznawczych oraz żołnierzy je obsługujących. Informację tą potwierdził departament prasowo-informacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej. BSL Aerostar, o których mowa mają zasięg do 200 km, mogą latać nawet 12 godzin na maksymalnym pułapie 5 km, a ich niewielkie rozmiary pozwolą pełnić misje
obserwacyjne i szkoleniowe. Poza Aerostar mają stacjonować w Mirosławcu śmigłowce wojskowe. Niepotwierdzone zostały informacje, czy odbędą się kolejne festyny lotnicze na terenie 12 Bazy Lotniczej w Mirosławcu.

W trakcie jak na razie ostatniego festynu można było zobaczyć wystawy statyczne Su-22, którego używa, na co dzień 8 Eskadra Lotnictwa Taktycznego. Poza Suchojami zostały zaprezentowane m.in.: MiG-21 samolot eksponowany już jako pomnik na terenie 12blot, dwa śmigłowce – pokładowy SH-2G i ratowniczy W-3RM Anakonda. Zobaczyć można było również pokład CASA-C295M, przez który można było przejść i zobaczyć kokpit, TS-11 Iskra ze Świdwina oraz Mi-2, Mi-14, Mi-24, W-3, "SEA KING", Mig-21, Mig-23, Mig-29, ROBINSON-44, BEEL-206, RWD-5. Pokazów lotniczych poza praktycznym pokazem gaszenia pożaru przez samolot DROMADER w tym roku również nie zaprezentowano. Na pewno taka atrakcja jak pokaz Grupy Akrobacyjnej ŻELAZNY lub radomskich ORLIKÓW przyciągnęłaby dużo więcej widzów.

Dzięki pilskiemu aeroklubowi można było skorzystać z lotów widokowych i zobaczyć z góry Mirosławiec i Mirosławiec Górny. Niestety zachmurzenie nie pozwalało na wykonanie dobrych zdjęć z „lotu ptaka”, ale samo przeżycie jest z pewnością niezapomniane dla wielu.

Poza wystawami statycznymi można było zobaczyć: występy amatorskich zespołów wokalnych i tanecznych z Klubu Garnizonowego i Miejskiego Ośrodka Kultury w Mirosławcu, pokaz straży i zabezpieczenia miejsca wypadku, pokaz grupy antyterrorystycznej z Pyrzyc, pokaz działania straży więziennej z Wierzchowa Pomorskiego, pokaz Ratownictwa drogowego z Wałcza, występ amatorskiego kabaretu z Czaplinka i inne.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych widać było zainteresowanie festynem, ale zdecydowanie mniejsze niż w latach poprzednich.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Nadarzyce
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecPróchnowoJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

MarcinkowiceWałczMartewVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Zamek Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie

Jak powstało Pojezierze Wałeckie?

Tuczno - Człopa - Tuczno

Duchy tuczyńskiego zamku

  • Polecamy
?>