Maraton Kajakowy w Człopie

Maraton Kajakowy w Człopie W pierwszy dzień weekendu majowego w Człopie odbył się Maraton Kajakowy. Przez cały dzień pierwszego maja rywalizowali kajakarze, których było około 60 z wielu miast Polski. Rywalizacja odbyła się na rzece Cieszynce oraz jeziorach Kamień, Załom i Dubie gdzie dopłynęli już tylko najwytrzymalsi zawodnicy. Wielu z zawodników z pewnością zapamięta ten maraton ze względu na konieczność płynięcia pod górę rzeki aby dostać się do punktów kontrolnych czy nawet do mety.
Zawodnicy w zależności od doświadczenia w pływaniu mieli do wyboru kilka przygotowanych tras: Fun Speed 12,4km, Fun Extreme 27,4km, Solo Extreme 27,4km, Profi Extreme 27,4km, Profi Challenge 42,4km. Także udział mogli wziąć amatorzy jak i profesjonaliści. Żeby nie było łatwo to kajakarze musieli zaliczać po drodze punkty kontrolne.

Organizatorem imprezy był Polski Klub Adventure Racing a honorowy patronat nad imprezą objęła pani burmistrz Halina Rakowska.

Po zakończonym maratonie odbyły odznaczenia zwycięzców oraz wręczenie pucharów. W kategorii FUN na 12,4km pierwsze miejsce zajęli Tomasz Staroń oraz Adam Wróbel. W kategorii FUN na 27,4km championami byli Andrzej Syczewski oraz Dawid Tytoń. Kategorię SOLO na 27,4km zwyciężył Sławomir Ciężkowski. W kategorii PROFI na 42,4km triumfowali zawodnicy z zespołu Dum Spiro Spero – Piotr Weigt oraz Krzysztof Guzik.
Gratulujemy i zapraszamy do nas ponownie!
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Tuczno
--- miejsce na reklamę ---

Marcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecPróchnowoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Laski Wałeckie

(niem. Laatzig)

Zespół pałacowy w Kłębowcu

Bank fotografii serwisu UrokiPojezierza.pl

Obserwacja przyrody

  • Polecamy
?>