Szlak niebieski WK 3508n
Nadarzyce - rezerwat 'Diabli Skok' (11km)

Szlak rozpoczynamy w Nadarzycach, przez które przecina również szlak im. IV Dywizji Piechoty. Przy przystanku PKS blisko kapliczki ruszamy w kierunku Sypniewa. Jeszcze w Nadarzycach przed cmentarzem skręcamy w prawo i idziemy drogą pożarowo-polną mijając po lewej boisko sportowe.
niebieski szlak WK 3508n

Po dwóch kilometrach po lewej stronie widać będzie prywatne stawy oraz w oddali Sypniewko i jezioro Busino. Jest to typowo rynnowe jezioro o powierzchni 44,8 ha i długości 2846 m. Często również nazywane jest jeziorem Nadarzyckim, Busz lub Sypniewo. Po ok. 750 metrach dochodzimy do mostku na rzece Płytnicy. Przed mostkiem skręcamy w prawo i wchodzimy do lasu. Maszerując leśnymi duktami przechodzimy między innymi koło zarośniętych pozostałości bunkrów.

Po 1 kilometrze i 250 m skręcamy w lewo. Teraz przez nieco ponad 6 km idziemy cały czas prosto nie schodząc z dobrze przygotowanej leśnej drogi pożarowej. Warto obserwować las ponieważ niespodziewanie można spotkać zwierzynę. Na 8 kilometrze trasy nawet bardzo często, ponieważ mijamy tam ostoję zwierzyny.

niebieski szlak WK 3508n

Na końcu dochodzimy do szosy Sypniewo – Szwecja, przy której jest parking leśny. Przecinając prosto szosę i po niecałych 200 metrach docieramy do granic rezerwatu „Diabli Skok”. Warto zwrócić uwagę na przyrodę w rezerwacie, ponieważ jest to jeden z piękniejszych i zachowanych w pierwotnej formie obszarów chronionych na terenie Pojezierza Wałeckiego. Z tego miejsca można wyruszyć w dalszą drogę zielonym szlakiem WK 3507z do Jastrowia.

Długość szlaku – 11km, na przejście go spokojnym marszem trzeba zarezerwować ok. 3 godzin. Szlak posiada oznakowanie na trasie. Nadaje się zarówno do wędrówek pieszych, jak i rowerowych.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MartewMirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

--- miejsce na reklamę ---

WałczJastrowieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Fauna - Pojezierze Wałeckie

Rezerwat 'Wielki Bytyń'

Park linowy Rudnica

Nie musisz jechać daleko, aby poczuć adrenalinę!

Schab ze słodką dziurką

  • Polecamy
?>