4x4

4x4 Uprawianie sportów ekstremalnych staje się coraz bardziej powszechne i niezależne od sezonu. Do takich należą np. rajdy samochodami terenowymi, które już odbywają się na naszym terenie. Zaletą dla tej dyscypliny są idealne warunki ukształtowania terenu pozwalające na stworzenie tras łatwych i bardzo trudnych. Im trudniejsze warunki są na trasie tym ciekawsza staje się zabawa.
Na terenie Pojezierza Wałeckiego rozwija się intensywnie ta forma rekreacji, a nawet organizowane są ogólnopolskie Rajdy 4x4 zwane „Wałeckimi Błotami i Bezdrożami” przez Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Terenowej
Wałcz 4x4, na które przyjeżdża, co roku wiele osób zafascynowanych tym sportem. Celem Stowarzyszenia jest rozwijanie i propagowanie jazdy samochodami terenowymi, promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Pojezierza Wałeckiego oraz atrakcji historycznych – umocnień Wału Pomorskiego.
Poza rajdami samochodami można jeździć quadami. Na Pojezierzu są wypożyczalnie quadów, które udostępniają pojazdy oraz specjalnie przygotowane trasy, po których można poszaleć. Pamiętajmy zawsze, że nie należy poruszać się po nie oznakowanych terenach i nie niszczyć zarazem przyrody.
Temat quadów i aut 4x4 jest dość kontrowersyjny w całej Polsce. Dlatego też żeby nie dochodziło do konfliktów pomiędzy użytkownikami w/w sprzętu a leśnikami, władzami samorządowymi, mieszkańcami powinno się przygotować specjalne tereny, odcinki dla tego typu turystyki rekreacyjnej. Z jednej strony będą miejsca, w których możliwość jazdy nie będzie się kłóciła z opiniami leśników, a z drugiej będzie zwiększone bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców i turystów, ale i przyrody.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

StrzalinyWałcz
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceLaski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

MartewTucznoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Paintball - kolorowa wojna

Raduń, jez.

(niem. Gross Radun See)

Sanktuarium Maryjne w Skrzatuszu

Szlak żółty ZP 1129y

Wałcz – J. Smolno – J. Łubianka – Ostrowiec (14km)

  • Polecamy
?>