Ogólnopolski Cross Kajakowy o Srebrną Gwiazdę

W dniach 11-12 maja odbyły się zawody kajakowe „Ogólnopolski Cross Kajakowy o Srebrną Gwiazdę". Jest to kontynuacja dotychczasowych Maratonów Kajakowych, które organizowaliśmy w Człopie w ubiegłych latach. Tegoroczna edycja zorganizowana była w Załomie na plaży przy Dworku Załom. W sobotę zawodnicy startowali na długich dystansach w następujących kategoriach: KT1 (kajaki turystyczne solo)na dystansie 14 km, KT2 (kajaki turystyczne dwuosobowe)na 14 km, KT2 (kajaki turystyczne dwuosobowe) na 28km, KW1 (kajaki własne solo)na 28 km. Najlepszymi okazali się Emilia Obrocka w kategorii KT1-14, Monika Tiałowska i Marcin Pacek w kategorii KT2-14, Beata Ima i Krzysztof Szyda w kategorii KT2-28 i Sebastian Tymecki w kategorii KW1-28. Podczas zawodów można było spróbować swoich sił na ergometrze kajakowym, najmłodsi znaleźli kącik dla siebie przy stoisku Drawieńskiego Parku Narodowego a na wszystkich czekała grochówka i kiełbaski z ogniska.

Równocześnie z zawodami odbywały się eliminacje do mistrzostw Europy i Świata w Maratonie Kajakowym.

Drugim dniem zmagań był sprint na 200 metrów na jeziorze Załomskim. Uczestnicy mogli startować na swoich kajakach lub na kajakach organizatora. Wśród kobiet na swoim kajaku najlepsza okazała się Joanna Nierzychowska, a wśród mężczyzn Sebastian Tymecki. Na kajakach organizatora zwyciężyła Monika Tiałowska i Marcin Pacek.

Organizatorem Crossu Kajakowego o Srebrną Gwiazdę był Polski Klub Adventure Racing. Partnerem był Drawieński Park Narodowy, Polsko – Niemieckie Centrum Kultury i Sportu w Człopie, Dwór Załom – Anna Małecka i Dom Kultury w Człopie.
Patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Człopa.
Autor \ źródło: czlopa.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

TucznoNadarzyceCzłopa
--- miejsce na reklamę ---

Martew
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoBronikowoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Kościół pw. św. Józefa w Zdbowie

O Diable Frydlandzkim

Henryku Blankenburgu, raptusie i okrutniku, czyli wielki zajazd na ziemi wałeckiej

Grupa Warowna Marianowo

Obserwacja przyrody

  • Polecamy

Darmowy wpis do bazy noclegowej

komis wałcz kom-tad

?>